Home
oživené židovské město třebíč 2019

Oživené židovské město Třebíč 2019

Jistě jste o projektu Region na talíři na pažitkovských stránkách slyšeli. Vše se odehrávalo pod záštitou třebíčského projektu Pažitka zdravě a chutně, který se zabývá rozvozem zdravých a chutných obědů do vaší kanceláře. Zdravé, základní suroviny a vaše energie do odpoledních hodin ve vašem zaměstnání, byly hlavní myšlenkou celého projektu. Ten představila jedna ze zakladatelek Pažitky Monika R., která byla s klukama celý víkend přítomna. A sem tam si "vystřihla" s Petrem live vaření, které bylo zakotveno v programu celé akce. Ondra se držel dobrovolně od mikrofofonu dál. Největším problémem byly situace, kdy nebylo v živém vstupu, co vařit či demonstrovat, protože jste nám většinou všechno do té doby snědli. Poslední den jsme to u prázdných hrnců vzdali a uspořádali soutěž o poukaz na pažitkovské obědy a tak se krájela cibule, která byla třeba na další vaření.
Ve stánku se kuchtilo, jako vždy na spotřebičích firmy Vestavné spotřebiče s.r.o. Tentokráte jsme se receptů portálu Pazitka.cz nedrželi, akšak ty slouží právě našim spokojeným zákazníkům nebo všem, kteří milují jídlo, jako my. Právě zákazníci po zakoupení spotřebičů vaří podle receptů z pažitky a tím využívají funkce + potenciál našich spotřebičů na maximum. Není to pouhá reklama, je to pro nás dokonalá souhra všeho, na čem už dlouhá léta trpělivě pracujeme. Přiznáváme, jsme na to opravdu pyšní!

Třebíčský Ožižim 2019. Navrací, alespoň na čas, život do úzkých a křivolakých uliček bývalého židovského ghetta tak, jak tomu bývalo kdysi. Četníci bedlivě střeží pořádek a odchytávájí povětrné ženštiny, potulní muzikanti - klezmeři vyluzují podmanivé tóny a vybírají do klobouku na pivo. Odevšud znějí tóny starobylého flašinetu, voní dobroty a hokynáři nabízejí svůj rozličný tovar. Kejklíři předvádějí své umění a rozdávají radost kolemjdoucím. Po setmění se pak venku klábosí se sklenkou dobrého moku u promítání prvorepublikových filmů. Desítky stánků, programů a dobově oděných nadšenců byly uličky plné. 

Co jste mohli ochutnat v pažitkovském stánku, kde se vařilo i v živých vstupech pro návštěvníky slavností?

Polévky:

Tomatová polévka s parmazánovým chipsem
Batátový krém s arašídy a kokosovým mlékem
Veganskou variantou byla na nedělní oběd dýňová polévka s komosovým mlékem a dýňovými semínky

Hlavní chody:

Krůtí teriyaki s červenou rýží a marinovanými hráškovými lusky/fazolkami
Pečené grenaille s dipem z citronové kůry, koriandrem a pažitkou
Pečené brambory se slaninou, cibulkou a pažitkovským dipem
Bramborový salát na italský způsob s bazalkovým pestem, olivami a ředkvičkou
Marinovaný vepřový bok v černém pivu se skleněnými nudlemi a koriandrem
Staročeská nádivka s petrřelí, zakysanou smetanou a pažitkou

Dezerty:

Mascarpone s ovocem, pečeným muslli a lesním ovocem
Kávové želé s citronóvým jogurtem a čerstvým ovocem
Burizonové trhance se slaným karamelem, bílou čokoládou a čerstvým ovocem
Bezlekové koláče, jako čoko-chilli s mandlemi nebo kokosovým s tvarokem


Celé tři dny byly v pažitkovském stánku v pohodové a přátelské atmosféře. Všichni jsme si akci náramně užili a děkujeme všem, kteří nás přišli buďto navštívit nebo něco dobrého ochutnat. Klukům ze Zlína obzvlášť, protože s námi třeba Petr, strávil "Ožižim", již potřetí. Ondra měl letos premiéru. Spolupráce je vždy skvělá a kamarádská a to máme rádi! Naše akce si vždy užívámne.Milí návštěvníci, sledující, kamarádi....užijte si zbytek léta. Ti, kteří ještě v Třebíči nenavštívili památky zapsané do světové organizace UNESCO , srdečně zveme a těšíme se na viděnou!Autor článku: Redaktor Monika Růžičková

Pažitka.cz

Odkazy

https://www.pazitka.cz/pazitka-v-akci/ozivene-zidovske-mesto-trebic-2019/?fbclid=IwAR1Ya8jbYQi9Gjaw1

 

 

Aktuálně a novinky

Vážení zákazníci,

kupte si vybraný model vestavné trouby, desky nebo jejich setu a získejte až 3000,- Kč zpět! Spotřebiče registrujte do 14 dnů od uskutečnění nákupu  a po ověření registračních údajů dostanete příslušnou částku přímo na Váš účet do 30 dní.
Akce platí pro vybrané modely u vybraných partnerů a trvá od 1.7.2020 do 31.8.2020

Více informací ZDE.

Truhlicové mrazničky s 5letou zárukou na motor

Na všechny naše truhlicové mrazničky nyní poskytujeme prodlouženou záruku 5 let. Záruka se týká modelů s klasickým i invertorovým motorem. Výhodou invertorového motoru je nízká provozní hlučnost a energetická úspornost. Motor dokáže pracovat při různých rychlostech a generovat jen potřebný výkon, takže neplýtvá energií. Navíc je o 2 dB tišší než běžné motory, a tak vám v domácnosti nenaruší vaši pohodovou atmosféru.

Více informací ZDE.

Kupte si vybraný model volněstojící pračky z řady FRESHCARE+ a získejte gelové kapsle ARIEL na rok praní ZDARMA

  • Zákazník musí koupit vybraný model pračky Whirlpool zařazený do akce.
  • Zákazník musí koupit vybraný produkt v době konání akce 15.5.- 15.7.2020 (nebo do vyčerpání zásob).
  • Nákup modelu produktu musí být registrován do 14 dnů od uskutečnění nákupu přes webové stránky viz dále, dárek pak bude zaslán na uvedenou adresu do 30 dnů od přijetí registrace webové stránky ZDE.

Více informací ZDE.

Inspirováno vzduchem, vyrobeno pro život

Zlepšování vzduchu je cílem společnosti FABER již více než 60 let. Pro většinu lidí je vzduch něčím nehmotným, éterickým svobodným duchem. Ale ve společnosti FABER vědí, jak ho zvážit, pracovat s ním a tvarovat ho jako pevný materiál. Koneckonců, pracují s ním již spoustu let. Jejich inovativní technologie zlepšují kvalitu vzduchu a tím i kvalitu života, což přináší větší pohodlí a harmonii do Vaší kuchyně a domova.

Chcete vědět víc?