Home
oživené židovské město třebíč 2019

Oživené židovské město Třebíč 2019

Jistě jste o projektu Region na talíři na pažitkovských stránkách slyšeli. Vše se odehrávalo pod záštitou třebíčského projektu Pažitka zdravě a chutně, který se zabývá rozvozem zdravých a chutných obědů do vaší kanceláře. Zdravé, základní suroviny a vaše energie do odpoledních hodin ve vašem zaměstnání, byly hlavní myšlenkou celého projektu. Ten představila jedna ze zakladatelek Pažitky Monika R., která byla s klukama celý víkend přítomna. A sem tam si "vystřihla" s Petrem live vaření, které bylo zakotveno v programu celé akce. Ondra se držel dobrovolně od mikrofofonu dál. Největším problémem byly situace, kdy nebylo v živém vstupu, co vařit či demonstrovat, protože jste nám většinou všechno do té doby snědli. Poslední den jsme to u prázdných hrnců vzdali a uspořádali soutěž o poukaz na pažitkovské obědy a tak se krájela cibule, která byla třeba na další vaření.
Ve stánku se kuchtilo, jako vždy na spotřebičích firmy Vestavné spotřebiče s.r.o. Tentokráte jsme se receptů portálu Pazitka.cz nedrželi, akšak ty slouží právě našim spokojeným zákazníkům nebo všem, kteří milují jídlo, jako my. Právě zákazníci po zakoupení spotřebičů vaří podle receptů z pažitky a tím využívají funkce + potenciál našich spotřebičů na maximum. Není to pouhá reklama, je to pro nás dokonalá souhra všeho, na čem už dlouhá léta trpělivě pracujeme. Přiznáváme, jsme na to opravdu pyšní!

Třebíčský Ožižim 2019. Navrací, alespoň na čas, život do úzkých a křivolakých uliček bývalého židovského ghetta tak, jak tomu bývalo kdysi. Četníci bedlivě střeží pořádek a odchytávájí povětrné ženštiny, potulní muzikanti - klezmeři vyluzují podmanivé tóny a vybírají do klobouku na pivo. Odevšud znějí tóny starobylého flašinetu, voní dobroty a hokynáři nabízejí svůj rozličný tovar. Kejklíři předvádějí své umění a rozdávají radost kolemjdoucím. Po setmění se pak venku klábosí se sklenkou dobrého moku u promítání prvorepublikových filmů. Desítky stánků, programů a dobově oděných nadšenců byly uličky plné. 

Co jste mohli ochutnat v pažitkovském stánku, kde se vařilo i v živých vstupech pro návštěvníky slavností?

Polévky:

Tomatová polévka s parmazánovým chipsem
Batátový krém s arašídy a kokosovým mlékem
Veganskou variantou byla na nedělní oběd dýňová polévka s komosovým mlékem a dýňovými semínky

Hlavní chody:

Krůtí teriyaki s červenou rýží a marinovanými hráškovými lusky/fazolkami
Pečené grenaille s dipem z citronové kůry, koriandrem a pažitkou
Pečené brambory se slaninou, cibulkou a pažitkovským dipem
Bramborový salát na italský způsob s bazalkovým pestem, olivami a ředkvičkou
Marinovaný vepřový bok v černém pivu se skleněnými nudlemi a koriandrem
Staročeská nádivka s petrřelí, zakysanou smetanou a pažitkou

Dezerty:

Mascarpone s ovocem, pečeným muslli a lesním ovocem
Kávové želé s citronóvým jogurtem a čerstvým ovocem
Burizonové trhance se slaným karamelem, bílou čokoládou a čerstvým ovocem
Bezlekové koláče, jako čoko-chilli s mandlemi nebo kokosovým s tvarokem


Celé tři dny byly v pažitkovském stánku v pohodové a přátelské atmosféře. Všichni jsme si akci náramně užili a děkujeme všem, kteří nás přišli buďto navštívit nebo něco dobrého ochutnat. Klukům ze Zlína obzvlášť, protože s námi třeba Petr, strávil "Ožižim", již potřetí. Ondra měl letos premiéru. Spolupráce je vždy skvělá a kamarádská a to máme rádi! Naše akce si vždy užívámne.Milí návštěvníci, sledující, kamarádi....užijte si zbytek léta. Ti, kteří ještě v Třebíči nenavštívili památky zapsané do světové organizace UNESCO , srdečně zveme a těšíme se na viděnou!Autor článku: Redaktor Monika Růžičková

Pažitka.cz

Odkazy

https://www.pazitka.cz/pazitka-v-akci/ozivene-zidovske-mesto-trebic-2019/?fbclid=IwAR1Ya8jbYQi9Gjaw1

 

 

Aktuálně a novinky

Exkluzivní bonus v hodnotě až 4000 Kč!

Vážení zákazníci,

kupte si sušičku nebo set pračky a sušičky a získejte až 4000,-Kč zpět!

Akce platí od 1.10.2019 do 30.11.2019.

Více informací zde.

Vážení zákazníci,

kupte si spotřebiče z řady AEG Mastery a získejte peníze zpět!

Akce trvá od 1.10.2019 do 30.11.2019.

Pokud uzavřete kupní smlouvu v našem kuchyňském studiu Stella interier nejpozději do 30.11.2019, akce se můžete zúčastnit v prodlouženém termínu!

Jednotlivé produkty mají jednotlivé výše Cashbacku - 500 Kč, 1000 Kč, 1500 Kč nebo 2000 Kč!

Vážení zákazníci,

kupte si modely sušiček FreshCare+ a Supreme Care, nebo sety pračky se sušičkou obou modelových řad a získejte až 3000,- Kč zpět! Spotřebiče registrujte do 14 dnů od uskutečnění nákupu  a po ověření registračních údajů dostanete příslušnou částku přímo na Váš účet do 30 dní.
Akce platí pro vybrané modely u vybraných partnerů a trvá od 1.10.2019 do 30.11.2019.

Více informací ZDE.

Kupte si myčku s unikátními tryskami 6. smysl PowerClean Pro a dostanete jako dárek tablety JAR PLATINUM PLUS na půl roku mytí ZDARMA! Spotřebiče registrujte do 14 dnů od uskutečnění nákupu a po ověření registračních údajů Vám výrobce zašle dárek přímo k Vám domů.
Akce platí pro vybrané modely u vybraných partnerů a trvá od 1.10.2019 do 31.12.2019.

Více informací ZDE.